Popis okolí

Člověk, který nežije v přírodě tak, jako v ní žije kámen nebo zvíře, nenapíše za celý život dva kloudné řádky


Popis okolí

Chata se nachází v Trojanovicích - část pod Javorníkem, to je část obce vzdálená od turistického ruchu a každodenního shonu. Poloha chaty ve výšce cca 600mnm, umožňuje kromě jiného, užívat si denně nádherný výhled, východ a západ slunce, pozorovat zvěř, která se chodí pást na okraj lesa, relaxovat u venkovního krbu nebo si jen tak zdřímnout na lehátku.

Samotná chata je umístěna ve svažitém pozemku v těsné blízkosti lesa. Pozemek není oplocen. Zahradu vymezuje z jedné strany les a od sousedních 2 chat je pozemek oddělen okrasnými dřevinami – tújemi. K chatě vedou dlouhé schody, což může být v horkých letních dnech náročné pro kardiaky.

U chaty je vybudováno venkovní posezení s krbem, dvě 3,5 m dlouhé skluzavky, pískoviště a zastíněný prostor – lehátka, pro odpočinek nebo odpolední spánek.

Pro milovníky pěší turistiky začíná pár metrů od chaty trasa na vrchol Javorníku, kde je pak možné napojit se i na další trasy jako je např. celodenní túra na Pustevny, pěší i cyklostezka do Rožnova pod Radhoštěm apod.

Nejbližší obchod

je cca 1 km od chaty, ale najdete zde jen trvanlivé potraviny, proto doporučujeme nakoupit si cestou nebo ve Frenštátě pod Radhoštěm 3 km (ALBERT, PENNY).

Nejbližší restaurace

je cca 1 km od chaty, ale najdete zde jen trvanlivé potraviny, proto doporučujeme nakoupit si cestou nebo ve Frenštátě pod Radhoštěm 3 km (ALBERT, PENNY).

NA ŽABÁRNĚ (pěšky 30 min)

(pěšky 30 min) – hezká stylová hospůdka s malou venkovní zahrádkou, pejskové mohou i dovnitř, restaurace nemá dětský koutek, pondělí a prvních 14 dnů v září - zavřeno.

BUFET na vrcholu Javorníku (pěšky 1,5 h)

na vrcholu Javorníku (pěšky 1,5 h) - zahrádka bez obsluhy, pejskové nesmí dovnitř, pondělí zavřeno.

PIZERIE U BALITŮ

rozvoz pizzy, ceník a nabídka jídel je k dispozici na chatě.

HOTEL BESKYD

cestou k lanovce na Pustevny můžete navštívit tento hotel (cca 500 m nad kruhovým objezdem v Trojanovicích), který od 11-14 hod podává výběr z 5 druhů MENU za příznivou cenu cca 65 Kč včetně polévky. Hotel i restaurace sice nezaznamenaly žádné úpravy za posledních 25 let, ale kuchyň mají výbornou a ceny nejnižší v celých Beskydech.

HOTEL TROYER

pro náročnou klientelu doporučujeme navštívit restauraci v tomto luxusním hotelu. Ceny jsou vyšší, ale ne přehnaně vysoké. V letním období je k dispozici nádherná terasa a kromě výborného cappuccina si určitě pochutnáte na kulinářském umění místních kuchařů. Hotel se nachází cca 500 m pod lanovkou na Pustevny a pro milovníky stylového designu je to pastva pro oči.

Další restaurace, pizzerie, obchody, banky, pošta atd. jsou ve 3 km vzdáleném Frenštátě pod Radhoštěm.

Dopravní spojení - vlak, bus

Frenštát pod Radhoštěm 3 km, po dohodě vás odtud zdarma odvezeme až k chatě.