Vše o chatě

Pohoda - Relax - Priroda

Kdo jsme

Chata s výhledem je v provozu od roku 2010, kdy prošla rekonstrukcí, je umístěna ve svažitém pozemku s krásným výhledem na horský masiv Moravskoslezských Beskyd.

Její původ sahá až do roku 1970, kdy bylo v této chráněné krajinné oblasti vybudováno těchto 6 chat, pro vedoucí představitele nejrůznějších institutů tehdejšího totalitního režimu.
Dnes je toto místo zařazeno do pásma nejvyšší ochrany, příroda je zde na prvním místě a proto zde můžete spatřit živočichy, jako je třeba mlok či orel skalní, kteří v níže položených oblastech úplně vymizeli.
Chata je vzhledem k velikosti určena pouze pro 4 osoby a, s výjimkou wellnessu, je v provozu celoročně.

Kdo nezná přírodu, nepoznal život.

Popis objektu

Vstupní chodba

Malá vstupní chodba vhodná pro odložení obuvi a svršků, v chodbičce je umístěn elektrický vysoušeč obuvi, zadní část slouží v zimě k ukládání dřeva.

Kuchyň

Prostorná pracovní plocha, barový pult se židlemi, lednice, el. vařič, varná konvice, mikrovlná trouba, malá přenosná pečící trouba, kuchyň je kompletně vybavena veškerým nádobím, K dispozici je rovněž Jar, houbička na nádobí, 2 utěrky.

Obývací pokoj

Obývací pokoj s balkonem nabízí jídelní pult pod oknem s výhledem na Beskydy, pohodlnou sedací soupravu, křesla, konferenční stůl, velkou komodu a přenosný věšák na oděvy, LCD TV, DVD, krbová kamna. Z obývacího pokoje vedou strmější schody do podkroví, kde jsou umístěny ložnice.

Ložnice

V podkroví se nachází 2 malé ložnice. Každá má 2 postele, noční stolek, lampy na čtení. K dispozici je také dětská cestovní postýlka.

Sociální zařízení

Sprchovací kout 1x + WC 1x, samozřejmostí jsou velké ručníky, toaletní papír, sušák na prádlo, dětská vanička a nočník. Teplá voda je zajištěna 80l bojlerem.

Vytápění

Krbovými kamny na tuhá paliva. V zimní sezoně je dřevo a dřevěné brikety, pro vnitřní krb, zahrnuto v ceně.

Pro děti

Nad chatou je pro děti připraveno pískoviště včetně hraček, 2 skluzavky, přenosný dětský golf, horské koloběžky. V případě špatného počasí mají děti v chatě k dispozici společenské hry a DVD s pohádkami.

Venkovní posezení a další vybavení

U chaty je venkovní posezení s krbem, proto doporučujeme vzít si s sebou dřevěné uhlí na grilování. Pro cyklisty máme kůlnu se základním cyklistickým nářadím, kde je možné si kola rovněž uschovat.

Doprava, parkování

K chatě vede asfaltová a pak zpevněná cesta, která je celoročně udržovaná. Parkovací místo pro 1 auto se nachází přímo před chatou. Pokud nastane sněhová kalamita, může se stát, že bude nutné nechat auto 300 m pod chatou, tak aby mohla projet těžká technika s radlicí a prohrnovat pravidelně cestu kolem chaty. Pro výjezd až k chatě doporučujeme v zimním období sněhové řetězy. Na parkoviště pod chatou se dostanete i bez řetězů. Autobusem - pěšky k chatě cca 300 m, vlakem - 4 km.