Informace pro cyklisty

Život není žádná sranda, ale bez srandy by to nebyl žádný život


Informace pro cyklisty

Chata je umístěna v nadmořské výšce téměř 600 m. n. m., v kopcovitém terénu, pro cyklisty ideální poloha – cyklistický ráj. Pro rodiny s malými dětmi pro dovolenou na kolech však může být tento terén hodně náročný. Níže uvedené trasy jsou popsány s výchozím bodem od Chaty s výhledem. Další cyklistické trasy a jejich podrobný popis najdete v připravených podkladech na Chatě s výhledem.

Náročnost jednotlivých tras označujeme čísly 1 až 5 (největší obtížnost).


TRASA 1

Javorník vrchol 918 m. n. m. a zpět (náročnost 4)

Stezka začíná v zatáčce pár metrů od chaty. Na každý jeden kilometr připadá cca 100 m převýšení. Široká zpevněná silnice vede až na vrchol VELKÉHO JAVORNÍKU. Jakmile dorazíte do sedla s krásným výhledem do údolí, dáte se po zpevněné cestě doprava. Cesta dál stoupá a pak začne mírně klesat. Na konci klesání je rozcestí (rovně dolů vede stezka do Rožnova), vy se dáte doleva nahoru až dorazíte na Velký Javorník. Zpět touto cestou dolů k chatě.

TRASA 2

Javorník vrchol 918 m.n.m. a zpět přes Horečky (náročnost 4)

Stezka začíná v zatáčce pár metrů od chaty. Na každý jeden kilometr připadá cca 100 m převýšení. Široká zpevněná silnice vede až na vrchol VELKÉHO JAVORNÍKU.Jakmile dorazíte do sedla s krásným výhledem do údolí, dáte se po zpevněné cestě doprava. Cesta dál stoupá a pak začne mírně klesat. Na konci klesání je rozcestí (rovně dolů vede stezka do Rožnova), vy se dáte doleva nahoru až dorazíte na VELKÝ JAVORNÍK. Odtud zpět dolů po cca 1 km je první rozcestí (doleva je cesta do Rožnova), my se vracíme cestou zpět, tedy doprava, po 200 m je další rozcestí, tam se dáme prudce doprava. Po žluté turistické stezce, asi po 1 km opouštíme turistickou žlutou značku a vydáváme se na označenou cyklo stezku 6016. Touto cestou se dostaneme až na rozcestí POD JAVORNÍKEM, tam se můžeme vydat rovně lesní cestou k restauraci NA ŽABÁRNĚ nebo pokračovat vlevo směr HOREČKY – SKOKANSKÉ MŮSTKY a okruhem se pak vrátit na ROZCESTÍ POD JAVORNÍKEM. Od restaurace NA ŽABÁRNĚ se dáme dolů po asfaltové silnici, cca po 500 m se dáme doprava a cesta nás dovede až na rozcestí v Trojanovicích u Dřevěné kaple. Tam se dáme doprava směr Javorník vrchol a po 1,5 km jste zase u chaty.

TRASA 3

Horečky – Skokanské můstky (náročnost 1)

Od chaty dolů do obce, na rozcestí u dřevěné kaple se dáte doleva, stále po hlavní asfaltové cestě, nikde neodbočujte. Po 1,5 km dorazíte na rozcestí ve tvaru T, dáte se doleva směrem k restauraci na Žabárně. U této restaurace se dáte doprava, velmi strmým, ale krátkým úsekem asfaltové silnice, směrem nahoru. Pokračujete lesíkem, míjíte restauraci Rekovice a na konci aleje se nachází Skokanské můstky Jiřího Rašky. V letních měsících se zde konají hudební festivaly a koncerty.

TRASA 4

Pohankový mlýn Šmajstrla – Trojanovice (náročnost 2)

Od chaty dolů do obce, na rozcestí u dřevěné kaple se dáte doprava, kolem motokár až na rozcestí u Restaurace u Bačů. Přejdete přes hlavní silnici napříč - mírně vlevo k vilce, která je hned u cesty. Touto cestou dolů, pak nahoru a na prvním rozcestí doleva, na další křižovatce doprava (tak objedete ohradu s kravičkami). Po cca 300 m na prvním rozcestí se dáme doleva, projíždíme cca 1 km alejí stromů až dorazíte do obydlené části obce, kde se nachází pohankový Mlýn pana Šmajstrly. (Prodejna otevřena PO-PÁ 7:00 – 15:00 hod, SO 9:00 – 12:00 hod. Doporučujeme pohankové křupky)

TRASA 5

Koliba – Rožnov pod Radhoštěm (náročnost 5, MTB !!!!)

TRASA 6

Z Rožnova na Pustevny (náročnost 5)

TRASA 7

Pustevny - Trojanovice – Lanovka na Pustevny přes Kopanou (náročnost 3)

TRASA 8

Pustevny - Trojanovice – Lanovka na Pustevny přes Malý Javorník (náročnost 4)

TRASA 9

Beskydská magistrála vedoucí až do Polska (náročnost 5)

TRASA 10

Lysá hora - Bílý kříž - Čeladná (náročnost 5) Z Frenštátu p.R. vlakem na Čeladnou.

TRASA 11

Přehrada Bystřička - trasa vede z velké části po silnici (náročnost 4)

TRASA 12

K Travertinové kaskádě v Tiché (16 km)

TRASA 13

Okolo červeného kamene (36 km)

TRASA 14

Palkovické hůrky a Hukvaldy (44 km)

TRASA 15

Knížecí cestou na Pustevny – Rožnov – Trojanovice (náročnost 5)